O NAS

FunCube rozpoczął działalność w 2015 roku. Od tamtego czasu zajmujemy się organizacją konwentów (ang. convention), czyli zjazdów fanów o tematyce dalekowschodniej. W szczególności skupiają się one na kulturze i popkulturze japońskiej, południowo-koreańskiej oraz chińskiej, które chcemy przybliżyć mieszkańcom Polski. Każde z naszych wydarzeń gromadzi w Krakowie ponad 1500 osób.

Wizja

Chcemy być organizatorem największych wydarzeń o tematyce dalekowschodniej w Polsce, rozpoznawalnym na skalę europejską. Pragniemy aby nasze wydarzenia były miejscem sprzyjającym szerzeniu świadomości i popularyzacji kultury, sztuki i historii krajów dalekiego wschodu, oraz gromadziły fanów z całej Polski jak i z zagranicy.

Misja

Naszą misją jest popularyzacja kultury dalekowschodniej oraz tworzenie przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni do nawiązywania nowych znajomości, wymiany materiałów i informacji oraz rozwijania pasji. Chcemy aby na naszych konwentach każdy mógł znaleźć coś interesującego, odpocząć od codziennych obowiązków i rozwijać swoje pasje wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach.